Ця книга входить в
Комплект книг "Коротка історія: економіка, релігія, наука"
(Ціна комплекту нижче суми ціни кожної з книг окремо)
Якщо від згадки про науку ви уявляєте мікроскопи чи пробірки, то маєте рацію. Але тільки частково. Наука виникла задовго до появи лабораторій, і рухала її людська цікавість (спойлер: не завжди у правильному напрямку).
Чи знали ви, що першими «науковцями» були жерці? Чи що появі дистиляції і спиртних напоїв ми завдячуємо алхімікам? До речі, слово «спиртний» походить від латинського spiritus, тобто «дух»(от же ж ці алхіміки!). А чи задумувались, що сучасна анатомія завдячує препарації страчених? Або що таблиця Менделєєва стала прогнозом: вона містила клітинки для елементів, які людство відкриє згодом? Чи що Ейнштейн працював у патентному бюро й тільки у вільний час захоплювався фізикою? Та й так натхненно, що здобув за це хобі Нобелівську премію.
Ця книжка закохає в науку. Або ж принаймні зробить вас допитливішими, а життя — цікавішим.
ПРО АВТОРА
Вільям Байнум — почесний професор історії медицини Університетського коледжу Лондона. Автор і редактор низки публікацій, зокрема «Великих відкриттів у медицині». Автор понад десятка книжок.
ВІДГУКИ
Наука — це не сухий перелік даних. Це тисячі років питань, які люди ставили про Всесвіт. Автор перетворює цю людську сагу на дивовижну історію. Хай це і коротка історія, але в ній є місце для галактик, комп’ютерів, хімії, еволюції та багато іншого.
Карл Циммер, автор книжки «Планета вірусів»
Коротка історія, але ретельно продумана. Байнум майстерно об’єднав масив матеріалу в легку для розуміння оповідь. Краще викладену історію науки годі й знайти.
Бернард Вуд, автор книги «Еволюція людини: дуже короткий вступ»
Уривок з книги