У той час як піднесення Японії у світовій економіці широко оповідається, Південна Корея тихо перетворюється на велику економічну силу, яка навіть кидає виклик Японії в деяких галузях. У цій книзі досліджується, як уряд Південної Кореї співпрацює з вибраними галузями, щоб створити компанії, які агресивно конкурують на світових ринках.
Автор розглядає зростання Південної Кореї як приклад «пізньої індустріалізації», процесу, в якому галузі промисловості вчаться в інших країн-новаторів, а не самі інновують. Обговорюючи державне втручання, управління цехами та передачу технологій, автор досліджує причину феноменального зростання Південної Кореї. Особливо важливим є принцип взаємності, за яким уряд встановлює суворі стандарти діяльності для тих галузей і компаній, яким він допомагає.
Автор також порівнює досвід Південної Кореї з досвідом Японії та інших країн, що розвиваються, таких як Тайвань, Бразилія, Туреччина, Індія та Мексика.
Книга складається з трьох основних частин:
Частина 1 досліджує історію Південної Кореї та витоки державної політики, що привела до успіхів її пізньої індустріалізації;
Частина 2 досліджує шляхи, якими південнокорейське керівництво та робоча сила були перетворені на основні чинники зростання її промисловості;
Частина 3 обговорює створення порівняльних переваг у кількох галузях і причини, чому лише одна йшла в ногу з розширенням, тоді як інші його стимулювали.
ПРО АВТОРКУ
Еліс Х. Амсден – професор економіки на випускному факультеті Нової школи соціальних досліджень.