Ця книга також є у продажу російською мовою під назвою "Это мой конёк. Наука запоминания и забывания".
У своїй праці письменниця Гільде Естбю та нейропсихологиня Ульва Естбю запрошують пірнути у глибини людського мозку та спробувати розгадати найбільші таємниці пам’яті. Чи можемо ми цілком покладатися на власні спогади? Чи можливо жити зовсім без них? Як змінюється процес запам’ятовування, коли ми дорослішаємо? Як давати собі раду з травматичним досвідом? Чому ми запам’ятовуємо не все і для чого нам взагалі пам’ятати минуле?
Сестри Естбю ставлять ще більше запитань і спілкуються з різними людьми, щоб дізнатися, як працює їхня пам’ять.
Серед інших, героями книжки стали оперний співак, блогерка, колишній слідчий, таксистка, потерпілий під час теракту на Утойї, група з десятьох дайверів, архітектор, кліматологи, дослідники мозку, письменниця та четверо гросмейстерів, а ще люди, які з різних причин втратили пам’ять чи мають труднощі з формуванням спогадів.
Авторки діляться мало-не-смертельним досвідом своєї сестри Тоньє, ставлять експеримент над власним видавцем і самі беруться за проєкт із ретельного запам’ятовування ста днів свого життя — а все заради того, щоб упіймати уявного морського коника, ключ до таємниць нашої пам’яті.
ПРО АВТОРОК
ГІЛЬДЕ ЕСТБЮ (1975) — письменниця, авторка відомого роману «Енциклопедія кохання і туги» («Leksikon om lengse», 2013), який визнано «однією з найкращих книг року» трьома найпопулярнішими виданнями Норвегії. Вона розпочала свою письменницьку кар’єру як журналістка в норвезькій щоденній газеті «Даґсавісен», а також працювала редакторкою та радницею із комунікацій. Сьогодні Гільде працює критикинею нонфікшн літератури для найбільшої газети в Норвегії — «Афтенпостен». У 2019 році вийшла друком її нонфікшн книжка про природу людської креативності «Творчість. Як мрії врятують наш світ» («Kreativitet. Hjernevitenskapen bak ideene og hvorfor dagdrommerne skal redde verden»). Авторка живе в Осло з чоловіком та дочкою.
УЛЬВА ЕСТБЮ (1979) — клінічна нейропсихологиня, яка присвячує свої дослідження вивченню пам’яті. Здобула докторську ступінь в університеті в Осло, потім працювала в Національному центрі епілепсії в Норвегії, де з перших вуст дізналася, наскільки руйнівною може бути дисфункція пам’яті. Сьогодні Ульва працює в Університеті Осло, досліджує тривалий розвиток функції пам’яті у пацієнтів з епілепсією. Вона також віцепрезидентка Норвезького нейропсихологічного товариства. У 2019 році вийшла друком збірка її веселих та щирих коротких оповідань «Історії пасажирів» («Passasjerhistorier»). Авторка живе в Осло з чоловіком та двома дітьми.
Перші 13 сторінок книги