Комуністична партія Китаю налаштована змінити світ на свій образ.
Його десятиріччя проникнення на Захід загрожує демократії, правам людини, приватності, безпеці та свободі слова. По всій Північній Америці та Європі політична та бізнес-еліта, Уолл-стріт, Голлівуд, аналітичні центри, університети та китайська діаспора зазнають маніпуляцій за допомогою грошей, тиску та привілеїв. «Прихована рука» розкриває безліч способів, яким КПК здійснює свою мрію про підрив ліберальних цінностей і контроль над світом.
Ця книга описує, що, чому і як робить КПК впливаючи, втручаючись та провадячи підривну діяльність в Північній Америці та Західній Європі (у подальшому — Захід). Діяльність КПК в Австралії (детально описана в книзі «Тихе вторгнення») та Новій Зеландії згадується епізодично. Але важливо пам’ятати, що КПК працює над переформатуванням всього світу, і, незважаючи на різні підходи, досвід Заходу дуже схожий на досвід країн по всьому світу. Важко пригадати країну, яка б не стала об’єктом широкомасштабного цілеспрямованого впливу від Самоа до Еквадору, від Мальдів до Ботсвани. Вплив КПК на глобальному півдні вимагає детального вивчення та викриття, але таке завдання виходить за рамки цієї книги.
ПРО АВТОРІВ
Клайв Гамільтон — австралійський письменник і вчений. Серед його впливових книг — «Тихе вторгнення» (Silent Invasion), «Фетиш зростання» (Growth Fetish), «Реквієм за видами: чому ми опираємося правді про зміну клімату» (Requiem for a Species: Why we resist the truth about climate change) та «Зухвала Земля: доля людей в антропоцені» (Defiant Earth: The fate of humans in the Anthropocene). Протягом чотирнадцятьох років працює виконавчим директором аналітичного центру «Австралійський інститут», засновником якого він є. Перебуваючи на посаді професора в Університеті Чарльза Стерта в Канберрі, він обіймав посади дослідника та викладача за запрошенням в Оксфордському університеті, Єльському університеті та Sciences Po. Його статті друкують Foreign Affairs, The Guardian, The New York Times, Times Higher Education Supplement, Nature та Scientific American.
Мерікі Олберг — дослідниця з Берліна, яка спеціалізується на політиці Китаю в цифровій сфері та глобальному впливі Комуністичної партії Китаю. З 2016 по 2020 рік була науковою співробітницею Інституту китайських досліджень Меркатора. Її робота включає підготовку брифінгів для європейських урядовців і політиків про події в Китаї. Вона має ступінь магістра у галузі досліджень Східної Азії від Колумбійського університету та доктора філософії з Китайських студій від Гейдельберзького університету. Її докторська дисертація стосувалась китайської пропаганди, орієнтованої на іноземну аудиторію, вона виступила співавторкою знакової доповіді «Авторитарний прогрес: відповідь на зростаючий політичний вплив Китаю в Європі». Її статті публікувалися в The New York Times, The Neue Zrcher Zeitung та інших європейських медіа.