Як інформаційні технології змінять глобальну економіку і чи адаптується класична модель?
ПРО ЩО КНИГА
Інформаційні технології кардинально змінюють сучасний ринок. Вони створили умови для появи паралельних валют, стерли межу між роботою та вільним часом, вплинули на формування ринкових цін і породили нові форми власності, такі як спільне споживання. Усе це ставить під сумнів доцільність класичної капіталістичної моделі. Система, підґрунтям якої є здатність адаптуватися, схоже, не встигає пристосуватися до цих перетворень. На зміну їй може прийти нова система — посткапіталізм.
ДЛЯ КОГО КНИЖКА
Книжка для всіх, хто цікавиться суспільно-політичними процесами та змінами в сучасній світовій економіці.
ЧОМУ ВАРТО КУПУВАТИ ЦЮ КНИГУ
У цій книжці журналіст Пол Мейсон пояснює, як розвиток технологій позначиться на економічному розвитку і якою буде економіка майбутнього.
ПРО АВТОРА
Пол Мейсон — колишній редактор бізнесової рубрики на BBC Two та колишній редактор економічної рубрики на британському телеканалі Channel 4 News. Дописувач Guardian і New Statesman. Запрошений професор Вулвергемптонського університету.
ВІДГУКИ
На тлі постмодернізму та інших модних віянь Мейсон безстрашно аналізує єдиний справжній посттренд — посткапіталізм.
Славой Жижек, філософ
Політики всіх спрямувань мають узяти до уваги цю книжку. Так само, як і люди, які за них голосують.
Financial Times
ЦИТАТИ З КНИЖКИ
Про довіру до держави
Проблема не в тому, що «трясця, ми надрукували занадто багато грошей щодо кількості реальних товарів в економіці!», а в тому, що «трясця, ніхто більше не вірить у нашу державу». Вся система залежить від довіри до держави, що випускає банкноти.
Про взаємозв’язок глобалізації та фінансової кризи
Теперішня форма глобалізації має дефект конструкції. Якщо вона й забезпечує високе зростання, то може зробити це лише посилюючи нестійкі викривлення, які виправляє фінансова криза.
Перші 15 сторінок книги