О книге Дракони та змії. Як решта світу навчилась боротися із Заходом
Нерозумне дослідження того, як і чого навчилися опоненти Заходу протягом останньої чверті століття конфлікту.
Всього два десятиліття тому спостерігачі говорили про США як про "гіпердержаву» — націю з більшою відносною могутністю, ніж будь-яка імперія в історії. Проте ще в 1993 році директор ЦРУ Джеймс Вулсі зазначив, що хоча західні держави «вбили великого дракона», перемігши Радянський Союз, тепер вони зіткнулися з «дивовижною різноманітністю отруйних змій».
У книзі «Дракони та змії» видатний солдат-вчений Девід Кілкуллен запитує, як і чого навчилися противники Заходу протягом останньої чверті століття конфлікту. Застосовуючи комбінацію еволюційної теорії та детальних польових спостережень, він пояснює, що сталося зі "зміями" - недержавними загрозами, включаючи терористів і партизанів - і "драконами" - державними конкурентами, такими як Росія і Китай.
Він досліджує, як вороги вчаться в умовах конфлікту, і досліджує, як домінування Заходу над дуже конкретною, вузько визначеною формою війни з часів холодної війни створило пристосований ландшафт, який змушує супротивників пристосовуватися таким чином, що створює серйозні нові виклики. до Америки та її союзників. У сучасних зонах конфліктів у світі державні та недержавні загрози все більше нагадують одна одну,
держави використовують недержавні методи, а недержавні суб’єкти тепер можуть отримати доступ до систем летальної зброї, які колись були доступні лише урядам.
Ця книга, яка суперечить інтуїтивному погляду на значно складнішу конфліктну середу, змінює наше розуміння супротивників Заходу і показує, як ми можемо відповідати з огляду на зростаючі обмеження сили США.