Ця книга також є у продажу російською мовою під назвою "Почему у зебр не бывает инфаркта. Психология стресса".
Усі хвороби — від стресу. Чули таке? Роберт Сапольські, професор біології та нейрології Стенфордського університету, вирішив це перевірити.
У цій книжці зібрані результати багатьох досліджень, виконаних вченими з різних галузей. Стрес і реакція організму на нього залежить від безлічі чинників, наприклад, від того, що їла ваша мама під час вагітності. Серйозну тему авторові вдалося подати без зайвої академічності, а терміни з’являються лише там, де це конче необхідно.
Це корисна книжка для тих, хто прагне краще розуміти себе і своє тіло, але не хоче витрачати час на боротьбу зі спеціальною літературою. Зрештою, легкий стиль пана Сапольські робить читання напрочуд приємним.
«Чому зебри не страждають на виразку» не можна читати наодинці. Обов’язково мусить бути хтось, готовий реагувати на ваші здивовані вигуки і слухати особливо цікаві уривки з книжки. От ви знали, що між опудалом мами-мавпи з їжею і опудалом мами-мавпи, зробленим із м’якого матеріалу, мавпеня обере другий варіант? Ну, це ж мама, а мами м’які, теплі, затишні, з ними треба обійматися. Дивовижно!
Автор прискіпливо вивчає різні процеси, що відбуваються в організмі під впливом стресу. Порівнює результати експериментів на тваринах із результатами досліджень на людях. Жонглює термінами і розважає читача жартами й кумедними оповідками. Не цурається ліричних відступів, розповідає про помилки і робить екскурси в історію. І от довгі назви гормонів уже не видаються такими страшними, а книжка на серйозну медичну тему захоплює незгірш від улюбленого роману.
Про автора
Роберт М. Сапольські — професор біології та нейрології Стенфордського університету та науковий співробітник Інституту досліджень приматів при Національному музеї Кенії. Автор книжок A Primate’s Memoir («Спогади примата») та The Trouble with Testosterone («Клопіт з тестостероном») — остання була серед фіналістів конкурсу «Книга року» за версією газети Los Angeles Times. Пише статті для наукових журналів Discover та The Sciences. Отримав стипендію Фонду Макартурів. Живе у Сан-Франциско.
Перші 30 сторінок книги