Ця книга входить в
Комплект книг "Коротка історія: економіка, релігія, наука"
(Ціна комплекту нижче суми ціни кожної з книг окремо)
Яку одну книжку прочитати, щоб тямити в економіці й не плутати ідеї Сміта з ідеями Кейнса чи Мінскі? І щоб не почуватися дурнем у середовищі людей, які читають класичні праці та розуміються на економічних теоріях? Якщо ви хоч раз думали про таке, то це видання для вас.
Ви дізнаєтеся, чому економіка — це питання життя і смерті, як вивчення цієї науки може змінити світ на краще, чому давніх філософів і сучасних людей хвилюють ті самі питання та як економіст Рот уможливив вигідний обмін нирками. А також зможете чітко відрізнити погляди Маркса від ідей Гаєка, обережний капіталізм від безрозсудного та довідаєтеся, чому економічні знання потрібні всім, а не тільки фахівцям.
ДЛЯ КОГО ВИДАННЯ
Для всіх, хто хоче знати основи економіки та її історію, але не готовий витрачати час і гроші на додаткову освіту.
ЧОМУ ЦЯ КНИЖКА
Одна із найцікавіших книжок про економіку. Заощадить вам гроші, підніме самооцінку й розповість історію економіки від античності до сучасності.
ПРО АВТОРА
Найл Кіштайні — колишній радник з економічної політики уряду Великої Британії та Економічної комісії ООН для Африки, запрошений викладач факультету економічної історії Лондонської школи економіки. Автор книжки «Економіка у хвилинах».
ВІДГУКИ
Чудовий вступ до економіки. Ця книжка яскрава й весела, але водночас вона докладно пояснює, який внесок економісти зробили в наше розуміння світу. Роберт Шиллер, лауреат Нобелівської премії з економіки, автор книжки «Фішинг»
З цією книжкою перед вами розгорнеться справжня подорож у часі: від стародавніх часів до сьогодення. Ви побачите, як формувалася сучасна економічна думка, які в ній були і є відгалуження, як економіка впливає на наше життя. Одна з кращих праць про історію економіки, що дає гарний фундамент для її розуміння. Олексій Геращенко, економіст, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи
ЦИТАТИ
Про обмін нирками
Чи слід дозволяти купівлю-продаж людських органів задля порятунку життя важкохворих? Багато хто скаже «ні».
…Американський економіст Елвін Рот використав економічні принципи, щоб віднайти спосіб збільшити кількість органів, доступних для трансплантації, без запровадження їх купівлі-продажу.
Рішення Рота базується на тому, що люди мають дві нирки, але можуть вижити й з однією, тож якщо вашому братові потрібен цей орган, ви можете віддати один зі своїх. Біда в тому, що… ваша нирка може не підійти братові. Тоді він мусить чекати далі, поки з’явиться сумісний орган. Припустімо, є ще один пацієнт і невідомий вам донор, які перебувають у подібному становищі. Що, якби ваша нирка підходила цьому пацієнтові, а донорова — вашому братові? Правда ж, провести обмін — непогана ідея? У цьому суть розв’язання Рота
Як тлумачити ідеї Сміта
Є спокуса інтерпретувати ідею Сміта про «невидиму руку» як «жадібність — це добре». Однак таке тлумачення буде певним спотворенням. Економіст вважав, що ринковому суспільству притаманна низка хороших людських рис. Пекарі та різники здебільшого доброзичливі до інших людей. Вони сумують, коли їхні друзі хворіють або втрачають гроші. Отак у людей формується почуття правильного і неправильного. Ринкове суспільство було б не дуже життєздатним, якби люди були цілковитими здирниками: пекарі брехали б про вагу паляниць, а пивовари розбавляли б пиво. Обман і шахрайство стали б нормою, що спричинило б хаос. Діяльність у власних інтересах тільки тоді приносить користь суспільству, коли люди поводяться чесно і відповідально.
Уривок з книги