Світ прекрасний, тільки люди його псують: окрім злочинців і політиків ще й вічно незадоволені клієнти, колеги-інтригани, прискіпливі начальники, безвідповідальні підлеглі, надокучливі родичі, нестерпні партнери, бунтівні діти, ненадійні друзі та просто хами в метро… Як тут зарадити? Є два варіанти: стати відлюдником або прочитати цю книжку. В ній досвідчений психіатр, бізнес-консультант і коуч, який свого часу навчав перемовників ФБР, пояснює, чому люди іноді поводяться жахливо та як змусити їх дослухатися до вас, змінити гнів чи неприхильність на ласку, а відчайдушний спротив — на згоду.
На реальних прикладах ви побачите, як ефективно діють запропоновані доктором Ґоулстоном методи спілкування, а завдяки спеціальним вправам зможете швидко застосувати їх і зберегти нерви. Достукатися до «непробивної» людини, переконати будь-кого у будь-чому, погасити палку суперечку, справити блискуче враження, врятувати кар’єру, компанію, шлюб чи навіть чиєсь життя тепер для вас не проблема. Головне — пам’ятати, що секрет злагоди полягає не в умінні говорити, а в умінні слухати й чути, чого насправді прагне співрозмовник.
ПРО АВТОРА
Бізнес-радник, консультант, коуч, спікер і психіатр. 20 років пропрацював клінічним доцентом психіатрії при Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі. Спеціалізувався на самогубстві, смерті та помиранні. Тренував переговірників ФБР. У 2009 році опублікував книжку «Я чую вас наскрізь», яка стала бестселером у Мюнхені й Шанхаї й була перекладена чотирнадцятьма мовами. Марк Ґоулстон часто з’являється на телебаченні, зокрема на CNN, Fox News.
ЦИТАТИ З КНИГИ
Цікавтеся щиро
То як вам навчитись цікавитися іншими — і робити це максимально щиро? Насамперед припиніть сприймати розмову як тенісний матч. (Він здобув очко. Тепер очко повинні здобути ви.) Натомість уявіть собі гру в детектива, ціль якого — якнайбільше дізнатися про іншу людину. Починайте розмову, знаючи, що ваш співрозмовник приховує щось цікаве, і поставивши собі за мету неодмінно виявити це. Тоді у ваших очах і жестах буде помітно щирість. Ви інстинктивно ставитимете запитання, які допоможуть людині розповісти справді цікаву історію. Ви будете справді вдумливо слухати співрозмовника, а не продумуватимете свій наступний коментар.
Психопати
Рано чи пізно ви зустрінете таку людину. Зрозумівши, що перед вами психопат, негайно втікайте. Біжіть. Ховайтеся. Відгризіть ногу, якщо потрапили в пастку. Тому що ці люди знищать вас фінансово, розчавлять емоційно, розітруть вас на порошок, якщо їм це буде вигідно. Й навіть не згадають про вас.
Правильне запитання
Патрік Генрі, мій колега, професор школи підприємництва при Університеті Південної Кароліни та експерт з нетворкінгу, каже: якщо хочете, щоб успішна людина, яка виступає перед великою аудиторією, помітила вас, першими поставте їй запитання. Це найефективніший спосіб! Патрік пояснює, що слухачі оцінять сміливість того, хто наважився зламати кригу. А доповідач буде вдячний за те, що ви поставили гарне запитання, і за те, що вдалося уникнути незручної тиші (яка западає, коли аудиторію закликають до запитань, але кожному бракує рішучості стати першим).
Досить скаржитися!
Підлеглі, які часто скаржаться, просто не знають, як розв’язати свої проблеми. Тому, коли ви чините розважливо й погоджуєтеся на розмову лише за умови, що вони самі знайдуть рішення, працівники часто припиняють скаржитися й беруться за роботу.
Перші 20 сторінок книги