Ця книга також є у продажу російською мовою під назвою "Бесстрашно-карантинная книга".
То треба йти до школи, то ні. Не можна поїхати відпочивати, сходити в кіно, погуляти з друзями. Вакцини то хвалять, то лають. Тепер головною рисою нашого життя стала невизначеність. Діти замкнені вдома, як тигри в клітці. Ми не можемо змінити ситуацію, але пропонуємо змінити ставлення до неї найприємнішим способом — за допомогою сміху.
Ми не залишимо жодної дитини наодинці з Похмурим-Препохмурим Карантином у Темній-Претемній Кімнаті з Наглухо Зачиненими Дверима! Друже, ми з тобою! Приготуйся, починається рятувальна операція!
Девіз
Поглянь на карантин з гумором!
Сила
Вихід за рамки стереотипів
Дорослі сперечаються, чи корисні маски, чи нешкідливі вакцини, хто винен і що робити, переконують одне одного: «Ми всі помремо», «Це все брехня» або «Це світова змова» — і провадять у соцмережах священну війну до останньої краплі кави... Так дорослі виливають свої страхи, стрес і невпевненість у майбутньому. А що ж робити дітям і підліткам? Адже їм не легше. Рівна дорога їхнього життя, передбачувана до випускного класу, раптово перетворилася на американські гірки. Карантин наче схожий на канікули, але радості від нього нема. Але ми не залишимо жодної дитини наодинці з Похмурим-Препохмурим Карантином у Темній-Претемній Кімнаті з Наглухо Зачиненими Дверима! Друже, ми з тобою і допоможемо тобі!
Колектив видавництва «Час майстрів»
Думка психолога
Діти, навіть дуже маленькі, наче найчутливіші у світі локатори, уловлюють зміни в настрої близьких дорослих і здатні самі підсилити їх у кілька разів. Вимушена й різка зміна обставин, життєвого укладу й певні обмеження під час пандемії та карантину б'ють по первинному відчуттю безпеки, передбачуваності, упевненості в майбутньому. Одним з методів терапії сильних переживань, страху, суму, гніву, які виникають у малят та підлітків, є використання гумору як способу їхньої трансформації. Фізіологічні зміни під час сміху, за даними низки досліджень, приводять навіть до зниження чутливості до болю, допомагають упоратися з агресією, адаптуватися в екстремальних умовах, підвищують ефективність лікування при різних захворюваннях, сприяють зміцненню імунітету. Крім того, у періоди тривалої ізоляції вдома діти іноді починають нудьгувати, рівень їхньої тривоги й деструктивна поведінка, відповідно, — зростати. Одним зі способів побороти нудьгу може стати легке розважальне читання. Ефективність пропрацювання складних тем навіть у жартівливій, комічній формі збільшується в рази, якщо це спільне читання дорослими й дітьми, де дорослий завжди може відповісти, обговорити переживання дитини, дати точнішу й правдивішу інформацію, підтримати емоційно. Відчуттю безпеки й спокою також сприяє створення родинних традицій, однією з яких може стати регулярне спільне читання.
Лариса Чернокрилюк, дитяча психологиня