Ірвін Ялом — американський психолог, психотерапевт. Автор художніх та нон-фікшн видань, міжнародних бестселерів, унікально поєднав літературний талант та досвід практичного психолога. Лауреат премії імені Зігмунда Фройда (2009) Світового конгресу психотерапевтів.
Доктор медичних наук, навчався в Університеті Джорджа Вашингтона (1952) та Бостонській університетській медичній школі (1956). Після інтернатури та військової служби розпочав викладацьку кар’єру в Стемфорді.
Дебютував книгою Теорія та практика групової психотерапії (1970), в якій описує цінність терапії в групі для індивіда та механізми функціонування спільноти.
Відомий теоретик та практик напряму екзистенційна терапія, дослідник стосунків клієнта і терапевта, що відображено в його книзі Щодня трохи ближче (1974), написаній у співавторстві з пацієнткою.
Творчий доробок: Мамуся та сенс життя (1999), Вдивляючись у сонце (2008), Проблема Спінози (2012).
Українською перекладено художні твори, де читач має змогу заглянути у кабінет терапевта (Брехуни на кушетці, Ліки від кохання), новела Коли Ніцше плакав (екранізована 2007 року), Шопенгауер як ліки.
Ліки від коханя та інші оповіді психотерапевта
Брехуни на кушетці. Психотерапевтичні оповіді
Шопенгауер як ліки. Психотерапевтичні історії
ПОВІДОМИТИ ПРО НАДХОДЖЕННЯ КНИГИ